Akú mám záruku, že je minca alebo tehlička pravá?

Všetky mince aj tehličky prechádzajú fyzicky našími rukami a ich pravosť je neustále kontrolovaná. Preto netreba mať žiadne obavy.

Zlato je jeden z najťažších prvkov na svete. Je dva krát ťažšie ako olovo. Ťažších prvkov od zlata je veľmi málo. Dva hlavné sú: platina a plutonium. Takže uznáte, že falšovať zlato týmito prvkami a potom ich pozlátiť je neefektívne. Navyše by sa na to veľmi rýchlo prišlo a prišlo by sa aj na zdroj falšovania. Potom je ešte ďalší prvok, ktorý sa občas spomína a tým je wolfram. Ten je len o máličko ľahší ako zlato. Wolfram má však iné fyzikálne vlastnosti a tiež je pomerne vzácny, takže falšovať zlato wolframom je taktiež nemyslitelné.

Takže pri investičnom zlate (100%) sú jeho fyzikálne vlastnosti unikátne a falzifikáty sú veľmi ľahko odhalitelné a pokiaľ vieme, zatiaľ sa nevyskytol taký prípad na Slovensku.

Samozrejme, ak sa rozhodnete, môžete si svoje zlato dať skontrolovať v hociktorom zlatníctve.

Garantujeme 100% vrátenie peňazí v prípade, že sa objaví akýkoľvek problém.

Čo sa týka zlatých mincí, každá minca má vyrazenú akúsi "fiktívnu" cenu. Napr. 100 EUR alebo 1 dolar a pod. To z nej robí po právnej stránke zákonné platidlo a ak by sa vyskytol akýkoľvek falzifikát, vzťahujú sa naňno rovnaké sankcie, akoby išlo o falšovanie papierových peňazí.

Pri tehličkách je situácia trochu iná. Tie nie sú posudzované ako zákonné platidlo. Z tohoto dôvodu je k niektorým tehličkám vydaný akýsi certifikát - tehlička je zväčša zatavená to fólie spolu s týmto certifikátom. Niektoré tehličky sú tiež "chránené" určitým hologramom, vyrobeným špeciálnou laserovou technológiou. Každopádne, pri tehličkách, či už je alebo nie je k nim vydaný certifikát, to nijak nezvyšuje ani neznižuje ich cenu.