Spätný výkup / výkup investičného zlata, striebra, paládia a platiny

 

U nás je to tak jednoduché...

 

- Nerobíme žiadne rozdiely, či daná vec bola kúpená u nás, alebo niekde inde.

 

- U nás platia výkupné ceny uvedené v našom cenníku.

Každá položka v našom cenníku má uvedené dve ceny. - Horná je aktuálna predajná cena a podňou je uvedená aktuálna výkupná cena. Náš cenník je online prepojený na burzu a jednotlivé ceny sa prepočítavajú každých 5 minút...

Pri vašej návšteve pozrieme do nášho cenníka a dostávate aktuálnu výkupnú cenu uvedenú v cenníku.

Jedinou prípadnou zrážkou ktorú aplikujeme je zrážka 2% - pokiaľ je obal danej tehličky poškodený, alebo ide o staré modely tehličiek. Samozrejme, zlato v týchto tehličkách má stále svoju hodnutu... Na druhej strane, takéto tehličky musia ísť na roztavenie, nakoľko aktuálne si klienti vyberajú iba nové a nepoškodené modely. Z tohto dôvodu sme nútení aplikovať uvedenú zrážku. Ďakujeme za pochopenie.

 

Z tohto dôvodu, ak vám môžeme poradiť či si pri nákupe vybrať skôr tehličku alebo mincu, my sa trošku viac prikláňame skôr k nákupu mincí. Mince neobsahujú žiaden obal, teda nič, čo by sa mohlo poškodiť a čo by potom viedlo k prípadnej zrážke. Hlavne obaly na zlatých tehličkách Argor-Heraeus, Munze Ostereich a Heraeus sú veľmi náchylné na poškodenie. (Hlavne rohy sa veľmi ľahko odlamujú a celý obal sa veľmi ľahko pokrčí či zlomí, ak sa k nemu človek správa neopatrne...)

 

- Nepožadujeme žiadne doklady o nadobudnutí vášho zlata či striebra.

My zlaté mince a tehličky chápeme ako ceninu, resp. obeživo. A podobne ako keď spotrebovávate svoje peniaze a meníte ich za tovar - v obchode nikto nekontroľuje či ste ich dostali do daru, zdedili či sú z vašej vlastnej výplaty...

Na druhej strane predpokladáme, že ste ich nadobudli legálnym spôsobom a túto skutočnosť potvrdzujete svojim podpisom na kúpno-prejnej zmluve pri samotnom odpredaji.

 

- V prípade osobnej návštevy vyplácame peniaze hneď na ruku.

V prípade tehličiek 1 gram až 100 gramov je tento postup bezproblémový. V prípade väčšieho obnosu peňazí - rádovo nad 10 tisíc EUR nás prosím informujte v dostatočnom predstihu, aby sme pre vás mali pripravenú dostatočnú hotovosť...

V prípade zlatých tehličiek 250 gram a vyšších nás prosím kontaktujte dopredu - aby sme sa dohodli na spoločnom postupe.

 

Samozrejme, ak sa chcete zastaviť osobne, ale peniaze chcete dostať prevodom - na váš bankový účet, aj toto dokážeme zrealizovať. Platbu iniciujeme okamžite po prevzatí tovaru.

 

- Možný je aj výkup prostredníctvom pošty.

V takom prípade fixujeme cenu dopredu a klient má jeden až dva dni na odoslanie daného materiálu.

Dohodnutú cenu zasielame okamžite - po prijatí a overení daného materiálu - na váš bankový účet.

 

- Vykupujeme všetky druhy a značky investičných zlatých, strieborných, platinových aj paládiových mincí a tehličiek.

Pokiaľ ste danú položku v našom cenníku nenašli, kontaktujte nás prostredníctvom emailu alebo telefonicky. Nie všetky mince a tehličky sa nám vmestili do cenníka. Neznamená to však, že by sme nejakú atypickú mincu či tehličku nevedeli vykúpiť.

Bohužiaľ nevykupujeme zlomkové zlato - čiže šperky a iné výrobky zo zlata, striebra či iných kovov.

 

Čo sa týka hystorických a pamätných mincí - tie od vás veľmi radi vykúpime. Upozorňujeme však, že niesme žiadni numizmatici ani zberatelia a uvedené mince majú pre nás iba hodnotu materiálu. Veľa z bežných hystorických mincí nájdete v našej rubrike Zlaté mince - svet. Nájdete tam priamo aktuálnu výkupnú cenu.

Upozorňujeme, že drvivá väčšina z mincí o ktorých by sa majiteľ mohol domnievať, že majú určitú zberateľskú hodnotu z titulu ich veku sú bežné obehové mince, ktoré bývali kedysi platidlom. Nasvete ich je také množstvo, že nemajú žiadnu hystorickú hodnotu (skôr iba takú nostalgickú...). Takže tieto mince majú len hodnotu kovu v nich obsiahnutého. (To sa týka aj rôznych mincí z 19. či začiatku 20. storočia. V našom cenníku napr. nájdete americkú mincu 20 dolár, ktoré sme už bežne mali v ročníkoch napr. 1897 a pod. Alebo mince 20 frank či 8 gulden, ktoré sú bežné v rôznych hystorických ročníkoch. Takéto mince sa však bežne obchodujú za cenu kovu, takže ich veľmi radi od vás odkúpime, príp. si ich môžete u nás kúpiť v "normálnych" cenách.

 

Čo sa týka pamätných mincí vydávaných Slovenskou národnou bankou, príp. pamätných medajlí razených kremnickou mincovňou, alebo akoukoľvek mincovňou na svete - aj takéto mince od vás veľmi radi odkúpime. Pre nás však tieto mince či medaile majú len hodnotu kovu. Nasvete je totiž k dispozícií také množstvo rôznych upomienkových predmetov z drahých kovov, že ich raritnosť, resp. likvidita je veľmi nízka. Pre určenie aktuálnej výkupnej ceny použite položku "Neštantandardné zlaté mince" v našom cenníku. Tam môžete nájsť cenu za 1 Oz alebo 1 gram čistého (999,9/1000) Au. Pokiaľ nieje daná minca zo 100% zlata, rátajte prosím percentá obsahu zlata ako percentá z príslušnej ceny. 

 

Ako teda prebieha samotný výkup?

 

Ak sa chcete informovať o aktuálnych cenách, navštívte prosím príslušnú podstránku v našom cenníku a ako druhú v poradí vidíte aktuálnu výkupnú cenu.

 

Berte prosím do úvahy, že ceny v našom a aj v cenníkoch iných firiem sa neustále menia. Preto ak si naše ceny chcete porovnať s konkurenciou, urobte tak v rovnakom čase. Inak vám môžu výsť nepravdivé údaje.

 

Ak ste náhodou daný tovar v našom cenníku nenašli, pokojne nás kontaktujte telefonicky alebo emailom. Radi vám poradíme.

 

Ak ste sa rozhodli už pre konkrétny odpredaj - kontaktujte nás najlepšie telefonicky, ale môžete aj prostredníctvom emailu a dohodnite si formu samotného odpredaja - či osobne alebo poštou.

 

V prípade osobného odpredaja

- si s nami dohodnete obojstranne výhodný termín.

Prídete a prinesiete príslušný materiál na odpredaj. My ho obratom overíme - bezkontaktnou technológiou, takže daná vec nebude nijako poškodená.

Ak bude všetko v poriadku, čo veríme že bude, vyplníme spolu krátku kúpno-predajnú zmluvu v ktorej je hlavne uvedený druh tovaru a príslušná výkupná cena.

Výkupnú cenu určíme ako aktuálnu cenu podľa nášho cenníka vo chvíli vašej návštevy. Nerobíme žiadne zrážky, len v prípade, že má daná tehlička akokoľvek porušený obal - aplikujeme zrážku 2% z aktuálnej výkupnej ceny. (Poškodením sa myslia okrem zlomeného obalu či odlomeného rožku aj možné malé dieročky či trhlinky, ktoré môžu vzniknúť pri neopatrnom zaobchádzaní.)

Príslušnú výkupnú cenu si odnesiete ihneď v hotovosti, alebo ak sa tak rozhodnete, môžeme vám ju okamžite odoslať na váš bankový účet.

- Pre mince všetkých mnotností a pre tehličky 1 gram až 100 gramov je tento postup bezproblémový.

V prípade tehličiek 250 gram a väčších si vzájomný postup dohodneme telefonicky.

 

Odpredaj poštou

Kontaktujte nás prosím telefonicky alebo emailom.

Dohodneme si cenu a tá sa zafixuje.

My vám obratom vystavíme kúpno-predajnú zmluvu, ktorú vám zašleme emailom, vy ju vytlačíte, doplníte príslušné údaje, podpíšete ju zašlete nám ju v spoločnej zásielke spolu s predávanými vecami. (Ak vám akokoľvek robí problém zmluvu vytlačiť, dajte nám prosím vedieť. Dohodneme si nejaké náhradné riešenie.)

Máte potom dva, príp. tri dni na odoslanie danej zásielky.

Berte prosím do úvahy, že okrem času nevyhnutného na dopravu nám trvá cca 1 až 3 dni, kým sa k danej zásielke dostaneme na pošte.

Hneď ako vašu zásielku prevezmeme ju overíme bezkontaktnou metódou.

Ak bude váš tovar v poriadku (a veríme že bude...) obratom zasielame dohodnutú sumu na váš bankový účet.

 

 

Ak ste sa teda rozhodli odpredať svoje zásoby práve prostredníctvom našej firmy - sme vám kedykoľvek k dispozícií... Neváhajte nás kontaktovať.

 

 

Môžete vyplniť aj kontaktný formulár, alebo nás kontaktujte telefonicky alebo emailom.